Przejdź do treści

Wpisy blogowe

Rehabilitacja Otwock

Wpis bloga

22 kwietnia 2019 | Brak komentarzy

Jak wybrać materac do spania?


Dlaczego wybór dobrego materaca jest tak ważny?

Przeciętny człowiek śpi około 8 godzin na dobę, czyli w ciągu naszego życia spędzamy 1/3 jego część w łóżku. W trakcie snu organizm się regeneruje, mięśnie rozluźniają, a nerwy uspokajają. Sen jest najważniejszym i zarazem najlepszym sposobem wypoczynku. Dobrze dobrany model materaca nie tylko zapewni nam regenerację sił, ale zadba o kondycję kręgosłupa przez długie lata. Nasza postawa podczas snu i ułożenie kręgosłupa mają bezpośrednie powiązanie z oddychaniem, a przez to bezpośrednio odpowiadają nie tylko za postawę ale i za dotlenienie całeog organizmu.

Strefy twardości, na ile są ważne?

Rozwój technologii i dostępność nowych materiałów sprawiły wzrost produkcji materaców posiadających różne strefy twardości. Nasuwa się pytanie ile stref twardości powinien mieć materac i jak go dobrać. Materace dzielą się na 1-,3-,5-, i 7-strefowe. Strefy te wydzielono po to, aby dawały odpowiednie podparcie dla głowy, szyi i barków, lędźwi, bioder, ud, łydek i stóp. Trzeba pamiętać, że strefy twardości zaprojektowane są pod średni wzrost i przy założeniu, że nie zmieniamy zbyt często swojej pozycji podczas snu i tylko wtedy idealnie spełniają swoją rolę. W innym przypadku ich znaczenie jest raczej drugorzędne.

Źle dobrany materac a ból kręgosłupa

Duże znaczenie ma to, na czym śpimy, a zatem materac. Czy łóżko wybierasz pod kątem jego wyglądu i stylu dopasowanego do wnętrza czy może sprawdzasz jakość materaca lub kupujesz go oddzielnie? Zbyt twardy lub zbyt miękki nie gwarantuje stabilności kręgosłupa podczas snu. Sprawia, że jest on ułożony w nienaturalnej pozycji, a porannemu wstawaniu towarzyszy nieprzyjemny ból. Nie bagatelizuj pierwszego bólu pleców. Źle dobrany materac, którego używamy przez kilka lat może spowodować poważne problemy z kręgosłupem. I tak samo jak w przypadku inych problemów bólowych najpierw należy zgłosić się do specjalisty. Dzięki temu dowiesz się jaki jest problem, jak przeprowadzić rehabilitację i w kolejnym kroku jaki materac dobrać.

0 0 votes
Article Rating

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Copyright 2024 All Rights Reserved | Wykonawca: www.konrad7.pl